Informace

Jak vybíráte úchytky a knoflíky pro kuchyňské skříňky?

Jak vybíráte úchytky a knoflíky pro kuchyňské skříňky?
Úchytky a knoflíky kuchyňských skříněk jsou třešničkou na dortu každého designu. Pokud jsou správně namontovány, nádherně podtrhnou styl a charakter místnosti. Náhodně zakoupené mohou pokazit i ten nejpečlivěji propracovaný interiér. Na co byste tedy měli brát ohled při výběru knoflíků a úchytek na kuchyňská čela?


Výběr knoflíků a úchytek pro kuchyňské skříňky. Nejdůležitější pravidla

Velikost
Úchytky a knoflíky by měly odpovídat jak stylu kuchyňského nábytku (o tom později), tak velikosti čel. Obecné pravidlo - kterého se drží většina interiérových designérů a architektů - zní, že čím větší jsou čela skříněk a zásuvek, tím větší jsou i knoflíky a úchytky. Nejdůležitější je zachovat proporce a harmonii. Zároveň se obvykle předpokládá, že pro kuchyně zařízené tradičnějším nebo přechodovým způsobem jsou vhodné úchytky, které jsou o 1/3 delší než čela skříněk nebo zásuvek. Pro modernější kuchyně se doporučuje používat delší úchytky, přibližně ve 2/3 délky čel skříněk nebo zásuvek.

Rozložení
Úchyty zásuvek se obvykle umísťují vodorovně a úchyty skříněk svisle. Jedná se o přirozené, praktické a univerzální řešení. V kuchyních představujících některý z klasických stylů se ho jednoduše držte. V moderních kuchyních však není vhodné toto pravidlo dodržovat automaticky, reflexivně. Nejprve zvažte, jaké linie ve vaší kuchyni dominují. Probíhají horizontálně, nebo vertikálně? Podívejte se na dojem, který vytváří vybavení kuchyně, obklady a barevné provedení. Jakmile budete mít jasnou představu o tom, zda se vaše kuchyně svažuje nahoru nebo dolů, můžete se rozhodnout, zda chcete tuto vertikalitu nebo horizontalitu zdůraznit nebo kompenzovat. Horizontálně orientované úchytky jsou mnoha odborníky považovány za dobrý způsob, jak dodat kuchyni určitou optickou dynamiku a vytvořit elegantnější, sofistikovanější vzhled.

Použití
Při výběru mezi úchytkami a knoflíky je dobré vzít v úvahu, jak těžké budou zásuvky. Pro zásuvky naplněné velkým množstvím hrnců a pánví nebo jiného nádobí jsou určitě vhodnější široké úchytky než knoflíky. Pokud je čelo zásuvky delší než 45 centimetrů, je vhodné použít buď rukojeť, nebo dva knoflíky.

Míchání
Použití úchytek a knoflíků současně - například: knoflíků zásuvek a úchytek dveří skříněk - není stylistickou chybou. Je však důležité být důsledný a vybírat výrobky ze stejné estetické linie.

Montáž
Když už mluvíme o důslednosti, připomeňme, ačkoli to možná není vhodné, že umístění úchytek nebo knoflíků by mělo být na všech frontách jednotné. Je také samozřejmé, že úchytky nebo knoflíky spodních skříněk umisťujeme nahoru a úchytky nebo knoflíky horních skříněk dolů. Neexistují žádná přesná pravidla, jak daleko od okraje bočně otevíraného čela by měla být umístěna klička nebo úchytka. Vzhledem k jednoduchým fyzikálním zákonům, tj. fungování pákového mechanismu, je známo, že rozhodně spíše blíže než dále. O tom, zda bude o půl centimetru tak či onak, rozhoduje estetika a pohodlí - např. aby se vešla na dosah ruky. Pokud má přední část rámovou konstrukci, jsou zdaleka nejpřehlednější kliky přišroubované uprostřed tohoto prvku. Úchyty zásuvek a skříní, které se otevírají nahoru nebo dolů, se montují uprostřed.
Jaké typy úchytek kuchyňských skříněk existují?
Nejčastější dělení úchytek pro kuchyňská čela je následující:
- Tradiční úchytky, které mají podobu více či méně jemného oblouku nebo jednoduše mírně zploštělého písmene "C".

Tradiční úchytky
- Madla se zábradlím, připomínající lišty podél okraje paluby jachty, ve tvaru gymnastického zábradlí(?); jednoduchá, uhlazená varianta, která je v současné době velmi módní. Držáky zábradlí lze instalovat vodorovně i svisle. Nic také nebrání použití úchytů tohoto typu v různých délkách v rámci jedné povrchové úpravy; např. delší pro zásuvky a kratší pro skříňky. Úchyty zábradlí mohou mít plochý nebo trubkový průřez.

Rukojeť zábradlí
- Hranaté úchytky, které jakoby "vystupují" z vnitřku skříňky nebo zásuvky ven; mohou mít průřez ve tvaru písmene "L" nebo "C". Hranaté úchytky jsou často k dispozici jako profily o délce několika metrů, které lze zkrátit tak, aby odpovídaly rozměrům vaší skříňky, a to i té nejnestandardnější. Tento typ řešení je nenápadný, mimořádně lehký a nenápadný, a to i v malých kuchyních.

Úchytka na hraně
- Skořepinové úchytky nebo takzvané hrníčkové úchytky - oba názvy, polský i anglický, jsou stejně platné, protože tvar těchto výrazných úchytek připomíná právě skořepinu nebo polovinu talíře vyrůstající z přední části.

Skořepinová rukojeť
- Zapuštěné úchytky, které se skládají ze součásti, jež je vlepena do hloubky kusu nábytku. Zapuštěné úchytky vyžadují vyvrtání širšího otvoru v přední části, což je mnohem obtížnější a časově náročnější než pouhé vyvrtání otvorů pro šrouby, jak je tomu u jiných typů úchytek. Můžeme s nimi však dosáhnout atraktivního efektu prakticky rovných ploch.
- Tip-on/Push to Open, tj. skříňky bez úchytky, které se otevírají stisknutím čela.

Skříňky s výklopem
- T-Bar, přechodné řešení mezi knoflíkem a úchytkou; název přímo odkazuje na tvar tohoto typu povrchové úpravy: písmeno "T".

Úchytka T-Bar
- Další - alternativní řešení zahrnují například úchytky v podobě kožených "pásků" nebo "poutek", které jsou stále populárnější.
Jaké typy knoflíků kuchyňských skříněk existují?
Knoflíky kuchyňských skříněk mohou mít podobu koule, válce s výřezem pro prst, obráceného kužele nebo kruhu, elipsy, obdélníku, čtverce na nožce (různé "houbičky"); mohou být zcela hladké nebo bohatě zdobené malbou či ornamenty. Vzhledem k výše uvedenému bude prakticky jediným objektivním a věcným dělením knoflíků kuchyňských skříněk to, které se soustředí na jejich velikost:
- Knoflíky do průměru 20 milimetrů jsou malé knoflíky. Miniaturní knoflíky jsou mimořádně subtilní, ale přitažlivé ozdoby, jako jsou tyčinkové náušnice. Je však třeba mít na paměti, že k otevírání skříněk nebo zásuvek vybavených tak malými součástkami jsou zapotřebí zdatné prsty; malé děti nebo osoby s kloubními potížemi zde mohou mít vážné problémy.

Malé knoflíky
- Knoflíky o průměru 20 až 40 milimetrů jsou středně velké knoflíky. Většina komerčně dostupných knoflíků spadá do tohoto rozmezí. Takové knoflíky se reflexivně uchopují dvěma prsty: palcem a ukazováčkem, někdy si pomáhají prostředníčkem.

Středně velké knoflíky
- Knoflíky o průměru větším než 40 milimetrů jsou velké knoflíky. Velké knoflíky, ačkoli se stále jedná o bodové řešení, přesahují kategorii skromné a nenápadné dekorace. Jsou silným, rozhodným akcentem, který okamžitě upoutá pozornost. Pro uchopení velkého knoflíku je třeba rozevřít celou ruku - pro některé uživatele to bude velmi pohodlné, pro jiné nikoli.
Z čeho mohou být vyrobeny úchytky a knoflíky kuchyňských skříněk?
Knoflíky a úchytky se vyrábějí z nejrůznějších materiálů. Nejoblíbenější jsou různé kovové slitiny: mosaz, nikl, cín, bronz a samozřejmě hliník. Vybírat můžeme také úchytky a knoflíky z keramiky (včetně porcelánu), skla (včetně křišťálu), dřeva, plastu nebo kůže. Při rozhodování se řiďme nejen jejich vzhledem, ale také odolností a funkčností. Například: mosazné a bronzové kování má dlouhou životnost a přirozený antibakteriální účinek. Hliník se velmi snadno čistí, což se o kůži říci nedá.

Jaké povrchové úpravy mohou mít úchytky a knoflíky kuchyňských skříněk?
Kromě typu, velikosti a materiálu je klíčovým parametrem při výběru úchytky nebo knoflíku povrchová úprava. I v tomto ohledu je škála možností velmi široká. Můžeme najít knoflíky a úchytky s povrchovou úpravou ve vysokém lesku, matu, kartáčované, saténové, leštěné, olejované, lakované, lakované, stařené, starožitné atd.
Jak se úchytky a knoflíky hodí ke stylu kuchyně?
Jaké úchytky a knoflíky do kuchyně ve skandinávském stylu?
Typickou (abychom neřekli klišovitou) volbou pro kuchyni ve skandinávském stylu s bílými předěly jsou úchytky s mašlí (obvykle typu "kované železo") nebo úchytky se zábradlím v kontrastní černé barvě, případně v barvě saténového hliníku. Tato kombinace vypadá naprosto v pořádku, ale pokud chcete původní skandinávský styl ztvárnit o něco věrněji, zvolte jednoduché bílé knoflíky ve střední nebo velké velikosti.
Můžete si vybrat takto... ...nebo takto......nebo dokonce takto.
Jaké úchytky a knoflíky do kuchyně v loftovém stylu?
K exponovaným konstrukčním prvkům (cihly nebo beton, trubky, armatury atd.) plus určité strohosti loftového stylu se skvěle hodí dlouhé, výrazné úchytky na zábradlí nebo keřové úchytky.
Úchyty zábradlí v kuchyni v loftovém styluDlouhé okrajové úchyty v kuchyni v loftovém stylu.
Jaké úchytky a knoflíky do kuchyní v rustikálním stylu?
Kuchyně v rustikálním stylu - anglický, provensálský, chalupářský, farmářský atd. - Velmi si oblíbily mušlové úchytky a porcelánové knoflíky. Vhodné budou mahagonové bronzové, měděné nebo mosazné povrchy. Vybírejte materiály, které mají tendenci získávat přirozenou patinu, která podtrhne venkovský charakter uspořádání.

Jaké úchytky do kuchyně v tradičním stylu?
Pro dřevěná čela (dýhovaná nebo v dýze podobné dřevu) zdobená rámečky, drážkami, frézováním nebo skleněnými vložkami se skvěle hodí bronzové kování. Nezapomeňte, že kuchyně v tradičním stylu jsou definovány detaily. Proto se nebojte dekorativních, efektních řešení.
Elegantně zakřivené úchytky v kuchyni v tradičním stylu
Jaké úchytky do kuchyně v moderním stylu?


Kuchyně v moderním stylu jsou založeny na rovných, horizontálně orientovaných liniích a čistých, hladkých plochách. Pro tuto estetiku jsou nejvhodnější řešení bez úchytek a klasickou volbou jsou také úchytky na zábradlí (zejména horizontální, jak bylo zmíněno výše). V moderních kuchyních se dobře uplatní nerezová ocel ve vysoce lesklém nebo kartáčovaném provedení. Pro dosažení jednotného, konzistentního vzhledu, s nímž jsou moderní kuchyně ztotožňovány, je dobré sladit tvar předních úchytek s úchytkami kuchyňských spotřebičů, například trouby.
Moderní kuchyně bez úchytek

Sníte o proměně kuchyně bez nákladné rekonstrukce?

Někdy může i zdánlivě malá změna sehrát velkou roli a zcela změnit vzhled naší kuchyně. Jednou z nejlepších a nejlevnějších metod renovace starých skříní je výměna samotných dvířek. Jako první upoutají pozornost a zastiňují ostatní části výbavy. Stačí nápad, kvalitní materiály a... za nízkou cenu si můžeme užít stylovou, elegantní kuchyni!

Výměna dvířek za "lepší model " je mimořádně efektivní způsob, jak zrenovovat váš nábytek. Ostatně dvířka jsou nejviditelnější součástí vybavení a jsou výkladní skříní každé místnosti. Ty do značné míry určují, zda daný interiér vnímáme jako moderní, klasický, minimalistický, retro, skandinávský nebo tradiční. Výměna dvířek je rozhodně levnější než nákup nové konstrukce a její výsledek je obvykle stejně příjemný. Navíc to nejsou příliš vysoké náklady - celkové náklady budou záviset především na velikosti naší kuchyně a zvolených materiálech.

Toto řešení bude fungovat bez ohledu na to, zda máme skříně na míru nebo hotové sestavy z prodejny. Pokud jsou korpusy v dobrém stavu, výměna dvířek bude nejlepší možnou možností. Hotová dvířka je nejlepší objednat od důvěryhodného výrobce, abyste měli jistotu, že budou odolná, kvalitně zpracovaná a budou nám sloužit mnoho let.

Malá změna, velký efekt

Výměnu zvládne odborník (truhlař), nebo pokud máte alespoň nějaké technické dovednosti, zvládnete to sami. Nebojte se – není to příliš složitý proces:

  1. Nejprve si vybereme materiál a barvu nových dvířek (např. z našeho aktuálního katalogu). Pokud si nevíte rady, kontaktujte nás . 
  2. Poté je potřeba pečlivě změřit stará dvířka , zkontrolovat rozteče a typ použitých pantů.
  3. Dalším krokem je zadání objednávky – můžete to udělat u truhláře, ve velkoobchodě, nebo přímo v sídle naše firmy v Rožnově pod Radhoštěm.
  4. Poté je třeba vyvrtat místa pro závěsy nebo vodítka zásuvek. Můžete také využít naši odbornou pomoc : služba vrtání .
  5. Nakonec nám zbývá jen namontovat vybraná dvířka a těšit se z nové, kompletně změněné kuchyně.

Jak vidíte, výměnu dvířek lze provést bez velkých nákladů nebo organizování revoluce ve vašem domě. Vzhled skříněk má obrovský vliv na to, jak vnímáme celkové uspořádání kuchyně. Pokud chceme optické zvětšení - měli bychom zvolit lesklá čela ( např. Akryl  Premium...)

Záruka

Záruka je nesmírně důležitou součástí nákupu jakéhokoli zboží, včetně nábytkových dvířek. Používají se každý den a určují nejen estetiku naší kuchyně, ale také její funkčnost. I přes použití nejmodernějších technologií a špičkových materiálů mohou během výrobního procesu vzniknout některé vady. Proto je důležité si před rozhodnutím přečíst záruční podmínky. Bohužel se stává, že záruka je jen marketingový trik a získat kompenzaci za vadná čela se ukáže jako téměř nemožné.

Záruka - jaká jsou úskalí pro spotřebitele?
V záručních ustanoveních existuje mnoho výjimek, jejichž prostřednictvím se výrobce vyhýbá odpovědnosti za vadné zařízení. Samozřejmě existují situace, které výrobce nemůže ovlivnit, například poškození způsobené při přepravě z prodejny nebo v důsledku nesprávné montáže a údržby čel. Taková ustanovení, tedy výjimky, kdy výrobek nepodléhá reklamaci, by však měla být uvedena ve srozumitelných obchodních podmínkách a měla by se skutečně týkat těch případů, na které společnost nemá reálný vliv.

Problémem jsou záruky typu "ghost", při nichž výrobci využívají mezer a podcenění ze zákona o prodeji výrobků spotřebitelům (2002). Díky této legislativě mají prodejci velkou volnost při tvorbě záručních ustanovení. Z tohoto důvodu se stává, že se možnost reklamace ukáže být jen chytrým reklamním trikem. Přiláká zákazníky a v případě závad je nenechá na holičkách.

Před nákupem si přečtěte záruční podmínky
Existuje pouze jeden způsob, jak se vypořádat s podvodnými praktikami: Před nákupem dvířek si pečlivě přečtěte záruční podmínky. Pokud je vám cokoli nejasné, obraťte se nejlépe přímo na výrobce. Budete tak vědět, kdy máte nárok na kompenzaci a v jakých situacích to nebude možné. To vám umožní správně posoudit skutečnou hodnotu záruky, tj. zda poskytuje nějakou jistotu v případě, že obdržíte vadné zboží.

Naši pozornost bychom měli věnovat zejména výjimkám, kdy záruku nelze uplatnit. Druhým bodem jsou doporučení výrobce ohledně způsobu používání dvířek  (např. správná péče, podmínky skladování). Třetím důležitým bodem je územní rozsah, na který se záruka vztahuje. Za čtvrté je třeba zjistit, v čem spočívá kompenzace vadných čel (např. vrácení, výměna).

U nás víte, za co platíte
Zákazníci společnosti wiech Door Crafters mají k dispozici podrobná ustanovení o záruce, která mimo jiné uvádějí dostupné způsoby uplatnění reklamace a výjimky, kdy takové právo není možné uplatnit.

Poskytujeme 5-ti letou záruku.
Rozsah ochrany se vztahuje na území České republiky.
Základem pro uplatnění reklamace je písemná reklamace a fotodokumentace.
Pokud bude reklamace uznána, vyměníme dvířka v nejkratším možném termínu!

Plánování NOVÉ KUCHYNĚ

Plánování NOVÉ KUCHYNĚ

Před instalací nebo výměnou kuchyňských skříněk si vše dobře rozmyslete nebo se poraďte s odborníkem, jinak se může stát, že budete muset sekat a měnit elektroinstalaci, což si vyžádá další peníze a čas.

Jak se můžete této situaci vyhnout?

Stačí respektovat základní pravidla , která jste měli zvážit ještě před samotným výběrem skříněk.

Základem úspěchu jsou instalační rozvody dobře navržené kuchyně:

rozvody elektřiny
připojení plynu
kanalizační přípojka
přípojka teplé a studené vody
vývod vzduchu z kuchyňské digestoře

Na začátku byste si měli vybrat modul skříněk, ze kterých budete linku sestavovat.

Existují dva základní rozměry šířky :

Euromodul se skříňkami: 15,30,45,50,60 a 90 cm ,
starší modul, který se používá dodnes, je: 15,30,40,50,60 a 80 cm.
Znalost rozmístění skříněk před instalací je důležitá, aby vám elektroinstalace nezasahovala do bočních stěn jednotlivých skříněk. Je důležité přesně naplánovat umístění sifonu od dřezu k přípojce kanalizace.

Spotřebiče, jako je elektrická trouba, varná deska , odsavač par, drtič odpadků, myčka nádobí , chladnička s mrazničkou, mikrovlnná trouba a kávovar, musí mít správně umístěné zásuvky. Nesmí se nacházet za spotřebičem a musí bít dostupné v případě poruchy spotřebiče.

Vývod digestoře musí přesně zapadat do jedné skřínky s otvorem ve zdi .

I když v současné době neplánujete instalaci spotřebiče (např. myčky nádobí), je dobré pro něj zhotovit zásuvku a přípojku vody . Při dnešních technologiích , je možné, že si to za rok rozmyslíte a jakýkoliv další zásah se zbytečně prodraží.

Specifické přípojky:

Elektrická trouba a varná deska - třífázové elektrické připojení na 380 V se samostatným jističem v rozvaděči. Při konečném zapojení spotřebičů doporučuji upravit délku kabelu.

Při kombinaci plynového a elektrického spotřebiče obvykle postačí připojení na 220 V a samostatný jistič v rozvaděči. Plyn by měl být veden ½" trubkou ve výšce 70 cm, která je zakončena kulovým ventilem ve vedlejší skříni , k níž musí být dobrý přístup. Přívod z něj je zajištěn pancéřovou hadicí. Pokud máme oba spotřebiče na plyn, nesmíme zapomenout na připojení 220 V k elektrickému jiskrovému kabelu ve výšce pod plynovou přípojkou -přibližně 60 cm.

Odsavač par- v závislosti na typu vyžaduje přívod 220V s výškou například 180 cm, samotný odsavač by měl být umístěn nejméně 60 cm nad plynovou varnou deskou. Potrubí digestoře může mít různé průměry 150, 120 a 100 mm. V závislosti na požadavcích a velikosti kuchyně platí, že čím větší průměr, tím nižší úroveň aerodynamického hluku - samozřejmě při stejném výkonu odsavače. Hlučnost odsavače nepodceňujte, zklamání se dostaví například tehdy, když nebudete slyšet svůj oblíbený pořad v rádiu.

Chladnička s mrazničkou - je vhodné zvolit přívod elektřiny do vedlejší skříňky ve výšce například 60 cm. Vestavný spotřebič musí mít v soklu mřížku pro přívod vzduchu, aby teplý vzduch z radiátoru mohl unikat nad spotřebič, a tedy nad kuchyňskou linku.

Myčka nádobí - k vypouštění vody lze použít kohoutek ze sifonu dřezu, nevýhodou je však vyšší hlučnost. Je lepší umístit sifon pračky do výšky asi 50 cm . Odpadní hadice by měla vést od pračky nahoru pod pracovní desku a pak zpět dolů k přípojce.

Přípojky neumisťujte za myčku, ty jsou hluboké až 60 cm a není za nimi potřeba žádný prostor. Voda může být vedena přes 1/2" ventil ve vzdálenosti 50 cm. stejně tak teplá a studená voda do kohoutku.

Z bezpečnostních důvodů umístěte přípojku 220 V těsně pod pracovní desku ve výšce 70 cm , co nejdále od vody. Přívod vody do dřezové skříňky umístěte na jednu stranu myčky a elektrickou přípojku na druhou stranu.

V současné době lze koupit pouze dřez se sifonem, který by měl ústit do 50 mm trubky ve zdi ve výšce 40 cm.

Stojánkovou baterii lze upevnit přímo do dřezu nebo na kuchyňskou desku. Připojení je dnes snadné pomocí tlakových hadic s ventilem 3/8".

Doplňkové osvětlení je mnohem účinnější pod závěsnými skříňkami než nad skříňkami v tzv. rampě, kde plní víceméně estetickou funkci.

 

Na závěr několik praktických rad:

Pokud chcete renovovat bytové jádro, rozhodně ho neomítejte přesnými tvárnicemi, nebo dokonce s přídavkem popílku (šedé tvárnice). Taková zeď musí několik měsíců vysychat. Při vestavbě kuchyňské linky může dojít ke vzniku plísní. Není nad pálenou cihlu - klasickou cihlu - ale i taková zeď musí být před vyzděním zcela suchá.
Po vymalování alespoň jeden den na stěny nevěšte skříňky, zrcadla, obrazy apod.
Pozor: Vlhkost ze zdi může zdeformovat vaše cenné věci.
Mezi stěnou a nábytkem vždy ponechte dostatečnou mezeru pro větrání.

Chybí v článku nějaká informace, na kterou byste se chtěli zeptat?

Napište nám na e-mail : wiechcz@gmail.com

Líbil se vám tento článek?

Podělte se o něj se svými přáteli !

Jak seřídit dvířka u kuchyňské linky

Jak seřídit dvířka u kuchyňské linky

 

Dvířka kuchyňské linky je většinou nutné po několika letech provozu seřídit. Kování totiž časem povolí a výsledkem jsou nehezké a nerovnoměrné spáry. Náprava je snadná, jen je třeba vědět, který šroub hýbe čím.

 

Závěsy patří mezi namáhané mechanické díly, šrouby se mohou časem povolit. Problematické je i jejich uchycení v dřevotřískových korpusech. V mnohých domácnostech vládne po letech "provozní slepota", to znamená, že si časem nedostatku už nikdo nevšímá. Škoda. Stačí vzít šroubovák a jemnou kalibrací si s kováním prohrát.

Podobný problém bude řešit i ten, kdo koupí levnější kuchyni v rozloženém stavu. 

Po jednoduché montáži dvířek podle návodu zjistí, že jemné seřízení musí udělat tak jako tak.

Závěsy ve třech směrech

 

U starších závěsů nebyla možnost seřídit je ve vertikálním směru. Otvory pro vruty v závěsech byly kruhové: kam výrobce předvrtal v korpusu otvory, tam bylo nutné závěs přišroubovat bez možnosti posouvat s ním. U těch současných jsou ale otvory probrané tak, aby bylo možno dvířky ve zhruba pětimilimetrovém rozmezí svisle pohybovat. Tím se ustaví základní vertikální vzdálenosti mezi jednotlivými dvířky kuchyně.

Dalším problémem, kterým trpí zvláště starší "ochozené" kuchyně, je nerovnoměrná horizontální spára, dvířka směrem od závěsů jakoby padají. Pokud už máme základní výšku nastavenou, lze ji srovnat například šroubováním předního vrutu závěsu - horního nebo spodního, podle toho, který z rohů dvířek je třeba pozvednout nebo naopak snížit.

Dvířka by neměla lícovat jen při čelním pohledu, ale i bočním tak, aby jejich povrch tvořil jednolitou plochu. Kdyby slunce svítilo pod ostrým úhlem, neměla by vrhat stín. K tomuto seřízení pak slouží vrut umístěný nejhlouběji ve skříňce.

Na první pohled to vypadá jednoduše, i profesionální montážníci ale přiznávají, že někdy to jednoduché není: "Chce to hlavně trpělivost. Vychytat si, čím pohne který vrut, a ladit a ladit,"Takže: jestli milujete 3D hry, Rubikovu kostku nebo ježka v kleci, vyčleňte si volné víkendové odpoledne a hurá do toho.

Na vzpěry s elektrickým šroubovákem

Zatímco klasické závěsy se v téměř nezměněné podobě používají po dlouhá desetiletí, nízké horní skříňky otvírané směrem vzhůru u nás tak dlouhou historii nemají. Na seřízení jsou ale ještě náročnější. Je třeba je usadit nejen pohledově, kde se jednotlivé závěsy seřizují podobně jako u klasických dvířek, ale musí se mechanicky upevnit tak, aby chlopně držely otevřené v jakékoliv poloze, tahem dolů by se přitom měly jemně dovřít bez bouchání.

Situace je tu komplikovaná i proto, že každý z výrobců (mezi nejznámější patří Hettich, Blum, Kesseböhmer a Grass) nabízí několik různých systémů, každý se seřizuje jinak. Jeden z nejběžnějších, používaný pro jednoduchá jednochlopňová dvířka, se utahuje pomocí imbusu, nastaví se tak tuhost chodu.

Komplikovanější systém určený hlavně pro dvojchlopňové systémy počítá při nastavování chodu s použitím elektrického šroubováku: nastavení je tak jemné, že při použití obyčejného byste si dlouhým otáčením "vykloubili" zápěstí.

Otevřete Nové Možnosti s Interiérovými Dveřmi

"Otevřete Nové Možnosti s Interiérovými Dveřmi: Výběr, Styl a Funkce"

Váš domov je odrazem vaší osobnosti a vkusu. Každý detail hraje roli v tom, jak se cítíte a jak ostatní vnímají váš prostor. Jedním z klíčových prvků jsou interiérové dveře, které nejen oddělují místnosti, ale také přidávají do interiéru jedinečný charakter. V tomto článku se podíváme na to, jak mohou interiérové dveře přeměnit váš domov a jak vybrat ty správné pro váš styl.

1. Proměňte Atmosféru s Designem:

Interiérové dveře jsou jako umělecký kousek, který spojuje různé prostory vašeho domu. Zvolte design, který odráží váš osobní vkus a harmonizuje s celkovým vzhledem vašeho domova. Od moderních a minimalistických dveří až po klasické a rustikální styl – možnosti jsou skutečně neomezené.

2. Materiály, Které Odrážejí Kvalitu:

Vyberte materiály pro vaše interiérové dveře s ohledem na jejich vzhled a trvanlivost. Dřevo poskytuje přirozený a teplý vzhled, zatímco sklo může přidat průhlednost a světlo. Moderní materiály, jako jsou lamináty a kovy, mohou dodat odvážný a futuristický nádech.

3. Funkcionalita, Která Usnadňuje Život:

Interiérové dveře mohou být více než jen estetickým prvkem. Zamyslete se nad tím, jak budete využívat různé prostory ve vašem domě. Skládací dveře mohou být ideální pro otevřený prostor, zatímco posuvné dveře šetří místo. Hlukem izolované dveře mohou zase přidat klid do vašeho pracovního nebo odpočinkového prostoru.

4. Barevná Harmonie a Kontrasty:

Experimentujte s barvami! Barevný výběr interiérových dveří může ovlivnit celkovou atmosféru místnosti. Zvažte, zda chcete dveře sladit s barvou stěn nebo jim dát odvážný kontrast. Barevná schémata mohou být klíčem k vytvoření harmonického prostoru.

5. Náš Tip: Personalizujte Dveře podle Svého Stylu:

Mnoho firem nyní nabízí možnost personalizace interiérových dveří. Můžete zvolit vlastní design, materiály a dokonce i dekorativní prvky. Tím získáte dveře, které jsou jedinečné a plně odpovídají vašemu vkusu a potřebám.

Zamyslete se nad tím, jaké interiérové dveře by mohly být pro vás tou pravou volbou. Při výběru nejlepších dveří pro váš domov si nechte čas a nebojte se experimentovat. Vaše interiérové dveře jsou klíčem k vytvoření prostoru, který je nejen vizuálně atraktivní, ale také plně funkční a přizpůsobený vašemu životnímu stylu.

Výměna dvířek a pantů: Jak na tichý dojezd dvířek

Výměna dvířek a pantů: Jak na tichý dojezd skříněk

Chystáte se na renovaci vaší kuchyně nebo vestavěné skříně? Nezapomínejte, že výměna dvířek může být skvělou příležitostí k modernizaci a zlepšení funkčnosti vašich skříněk. Jedním z nejnovějších trendů v oblasti nábytkového kování je instalace pantů s tichým dojezdem. V tomto článku se podíváme na to, co všechno výměna pantů obnáší a jaké výhody vám moderní panty s tichým dojezdem přinesou.

Co jsou to panty s tichým dojezdem?

Panty s tichým dojezdem jsou speciální typ nábytkových pantů, které mají integrovaný tlumič nárazu nebo hydraulický mechanismus. Díky tomu se dvířka skříněk zavírají pomalu a tiše, aniž by došlo k hlasitému prásknutí. To je obzvláště příjemné v domácnostech, kde je potřeba udržet klidné a tiché prostředí, například pokud máte malé děti nebo jste citliví na hluk.

Výhody pantů s tichým dojezdem

- Tichý provoz: Jak již název napovídá, hlavní výhodou je redukce hluku při zavírání dvířek.
- Zvýšená životnost nábytku: Méně násilné zavírání znamená menší opotřebení pantů a samotných dvířek.
- Pohodlí a komfort: Tichý dojezd přidává vašemu nábytku nádech luxusu a komfortu.
- Bezpečnost: Snížení rizika přiskřípnutí prstů, zvláště u dětí.

Jak probíhá výměna pantů

Výměna pantů může být relativně snadný proces, ale vyžaduje přesnost a pečlivost. Pokud jste zruční a máte potřebné nářadí, můžete se do výměny pustit sami. V opačném případě je vhodné oslovit odborníka.

1. Demontáž starých pantů: Nejprve je potřeba staré panty odmontovat. To obvykle zahrnuje odšroubování dvířek od skříněk a následné odstranění pantů z dvířek i z korpusu nábytku.

2. Výběr nových pantů: Vyberte panty s tichým dojezdem, které jsou kompatibilní s vašimi dvířky a skříňkami. Ujistěte se, že nové panty odpovídají velikosti a tvaru starých, aby byla instalace co nejjednodušší.

3. Instalace nových pantů: Nové panty nainstalujte do předvrtaných otvorů na dvířkách a korpusu. Pokud je potřeba vytvořit nové otvory, použijte přesnou šablonu a vrták odpovídající velikosti.

4. Nastavení a seřízení: Po instalaci pantů je potřeba je správně seřídit, aby dvířka perfektně seděla a tichý dojezd fungoval, jak má.

 

Výměna dvířek a pantů může vašemu nábytku vdechnout nový život a zároveň přidat na pohodlí a funkčnosti. Panty s tichým dojezdem jsou skvělou investicí do vaší domácnosti, která vám každodenní používání nábytku zpříjemní. Ať už se rozhodnete pro samostatnou výměnu nebo využijete služeb profesionála, výsledek stojí za to!

Jak oživit vaši kuchyň

Výměna kuchyňských dvířek: Jak oživit vaši kuchyň bez zbytečných výdajů

Proměna kuchyně nemusí nutně znamenat rozsáhlé stavební práce a vysoké finanční náklady. Někdy stačí maličkost, jako je výměna kuchyňských dvířek, a vaše kuchyň získá zcela nový vzhled. V dnešním článku se podíváme na to, jak taková rekonstrukce probíhá a proč se jedná o efektivní řešení.

Proč se rozhodnout pro výměnu dvířek?

Představte si kuchyň, která už zažila své nejlepší časy. Bílá dvířka už nejsou tak svěží a celkově působí kuchyň poněkud zastarale. Ale co když vám dispozice a korpusy skříněk stále vyhovují a nechcete investovat do úplně nové kuchyně? V tom případě je výměna dvířek ideálním řešením.

Výměna kuchyňských dvířek může vaší staré kuchyni vdýchnout nový život a přitom ušetřit vaše peníze. Je to rychlý a relativně levný způsob, jak dosáhnout značné proměny bez potřeby kompletní rekonstrukce.

Jak na to?

Začneme demontáží starých dvířek. Opatrně odmontujeme panty a sundáme dvířka. Je důležité být šetrný, aby nedošlo k poškození korpusů, které budeme dále využívat.

Následuje výběr nových dvířek. V současné době je na trhu široká paleta barev, stylů a dekorů. Můžete si vybrat medově ořechové dvířka pro teplejší vzhled kuchyně, skleněné dvířka pro moderní a vzdušný dojem, nebo si zvolit zcela unikátní design, který odráží váš osobní styl.

Po výběru dvířek přichází na řadu montáž. Nové panty se umisťují do předvrtaných otvorů a dvířka se přichycují k existujícím skříňkám. Nezapomeňte na seřízení pantů, aby dvířka správně seděla a byla rovně.

Co dalšího můžete vylepšit?

Kromě samotných dvířek je dobré přemýšlet i o výměně pracovní desky nebo doplnění stěnového obkladu. Tyto drobné změny v kombinaci s novými dvířky mohou vytvořit dojem zcela nové kuchyně.

Závěr

Výměna kuchyňských dvířek je jednoduchá, levná a efektivní metoda, jak oživit vaši kuchyň. Nejenže ušetříte peníze, ale také si můžete kuchyň přizpůsobit podle aktuálních trendů nebo osobního vkusu. Ať už toužíte po moderním, rustikálním či barevném designu, s novými dvířky si můžete kuchyň snadno přetvořit k obrazu svému.

Pokud máte jakékoliv dotazy nebo hledáte inspiraci, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem a poskytneme vám veškeré informace potřebné pro vaši proměnu kuchyně.

Výměna kuchyňských dvířek

Výměna kuchyňských dvířek

Úvod:
Výměna kuchyňských dvířek je často přehlíženým a cenově výhodným řešením, pokud jde o to, jak dát kuchyni nový vzhled, aniž byste přišli o peníze. Tato jednoduchá, ale působivá renovace může vdechnout vašemu prostoru nový život a učinit ho příjemnějším a estetičtějším. V tomto článku se budeme zabývat výhodami výměny kuchyňských dvířek a tím, jak může změnit váš domov.

Cenová dostupnost:
Jedním z hlavních důvodů, proč si výměna kuchyňských dvířek získává stále větší oblibu, je její cenová dostupnost. Místo investice do celkové rekonstrukce kuchyně můžete dosáhnout výrazné proměny tím, že se zaměříte na dvířka. Díky tomu můžete strategicky rozdělit svůj rozpočet a soustředit se na nejviditelnější a nejpůsobivější prvky kuchyně.

Okamžitý facelift:
Výměna starých, opotřebovaných dvířek za svěží a stylová dvířka může vaší kuchyni okamžitě dodat nový vzhled. Ať už dáváte přednost modernímu, elegantnímu designu, nebo klasickému, nadčasovému vzhledu, na výběr je nespočet stylů dvířek, barev a materiálů. Tato jednoduchá změna může předefinovat celou atmosféru vaší kuchyně.

Snadná instalace:
Na rozdíl od větších renovací kuchyně, které mohou vyžadovat odbornou pomoc a delší prostoje, je výměna kuchyňských dvířek poměrně snadným a rychlým projektem pro kutily. Mnoho výrobců nabízí dvířka, která jsou předvrtaná pro panty, takže proces instalace je jednoduchý. Se základní sadou nářadí můžete svou kuchyň proměnit během víkendu.

Možnosti přizpůsobení:
Jednou z výhod výměny kuchyňských dvířek je široká škála možností přizpůsobení. Ať už dáváte přednost masivnímu dřevu, laminátu, nebo dokonce skleněným dvířkům, můžete najít ideální řešení pro svůj styl a rozpočet. Navíc si můžete vybrat z různých povrchových úprav a barev, které doplní váš stávající kuchyňský dekor.

Zvýšená hodnota domu:
Dobře navržená a aktualizovaná kuchyně je významným prodejním bodem každého domu. Výměnou kuchyňských dvířek nejenže zlepšíte svůj obytný prostor, ale také zvýšíte celkovou hodnotu své nemovitosti. Potenciální kupce často přitahují kuchyně se svěžím a moderním vzhledem, což z dlouhodobého hlediska představuje rozumnou investici.

Udržitelnost:
Výměna kuchyňských dvířek namísto celkové rekonstrukce je udržitelnou volbou. Minimalizuje množství odpadu díky opětovnému využití stávajících skříněk, čímž se snižuje dopad na životní prostředí spojený s výrobou a likvidací nových materiálů. Tento ekologický přístup je v souladu s rostoucím trendem odpovědného zlepšování bydlení.

Závěr:
Závěrem lze říci, že výměna kuchyňských dvířek je nákladově efektivní, účinný a transformativní způsob renovace kuchyně. Díky nepřebernému množství dostupných stylů a materiálů můžete snadno dosáhnout vzhledu, který si přejete, aniž byste přišli o peníze. Ponořte se do tohoto kutilského projektu a buďte svědky toho, jak malá změna může výrazně změnit vzhled a funkčnost vaší kuchyně.

9 položek celkem
Zpět do obchodu